Speleovýzkum u Hostěnic u Trojáku
Mikuláš u Josefa :) - Jeskyňář Josef Pokorný (nejsme rodina) nám nejdříve ráno na poradě přináší Mikulášskou nadílku :)
Situace mezi Hostěnicemi a Ochozí - Naše nálezy a poznatky z terénu Josef postupně po zaměření zaznamenává do map a nálezů přibývá a hledání pro řešení speleologických záhad a problémů přináší další a další otázky... Detaily o této problematice také umisťuji na www.speleozahady.cz ale až to, co už jsme publikovali do časopisu Speleoforum, nebo aspoň na společnou DVD ročenku.
Jsme na místě a vytahujeme pomůcky pro průzkum. Vpravo zasloužilý jeskyňář Richard Cendelín, desítky let od svého mládí zkoumající Kras.
"Troják" - místo u Hostěnic, rozdělující původně území tří panství - Cestička mírně vpravo vede ke Kamennému žlíbku nad nímž pak vlevo zeje široká tlama jeskyně Pekárna.
U Trojáku, Hostěnice - Cestou si všímáme původní kamenná označení území a zanášíme je i s označením do mapy.
Některé kamenné mezníky jsou povaleny a téměř pohřbeny listím i hlínou.
Často je potíž, rozluštit vysekaná čísla, písmena a jiné znaky... Tak se to nafotí a luštit se může z detailní fotografie kdykoli později.
Cestička nad Trojákem - Pod touto cestou nad Troják také detekujeme a prochází dutiny neznámých jihovýchodních částí Ochozské jeskyně, některé už máme v prosinci 2019 potvrzeny i georadarem! Ale o tom potom, jak říkají Slováci. Každopádně tudy musí téci vody z Hostěnického propadání dále do Ochozské jeskyně a také směrem k jeskyni Liščí a estavele a dalším vývěrům poblíž Ochozského rybníku Hádek... To vše ale zůstává z velké míry záhadou, i když mnohé souvislosti zde jeskyňáři již dříve vystopovali obarvením vody v propadání.
Nad Trojákem - Místa, kde detekujeme dutiny, dočasně označujeme a popisujeme na stromech a následně zaměřujeme azimuty a vzdálenosti pro vynesení do podrobných map. Je to mravenčí práce, ale už nám z toho leze pěkně veliký systém! A georadar nám dutiny pod touto cestou potvrdil!
Skupina SE-3 (ZO 6-12) nad Trojákem, listopad 2018 - Začalo hustě chumelit, mokrý sníh, a tak končíme dnešní mapování a detekci a už máme stejně hlad - hurá do tepla do hospody na jídlo! Zleva geolog Dr. Slezák, Richard Cendelín a vpravo Josef Pokorný. Dolů ke Trojáku to pěkně klouže!
Hostěnice - Po výborném obědě u Stupárků nám téměř zapadalo auto :)
Nad Ochozským rybníkem Hádek - Vracíme se z Hostěnic do Brna
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Speleovýzkum u Hostěnic u Trojáku

Popis

S velmi starými kolegy jeskyňáři míváme každé úterý ráno poradu a po ní vyrážíme do krasu, abychom si povšimli vizuálně, termokamerou a hlavně virgulačně dalších anomálií a souvislostí a projevů dosud neznámých jeskyní s těmi známými. I v jižní části Moravského krasu je stále co objevovat!

Období

Statistiky

  • 13 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Apple iPhone 7 Plus

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Speleovýzkum u Hostěnic u Trojáku
Komentáře Přidat